
Le Miimo HRM2500 coupe jusqu’à 3 000 m² de surface de gazon et est équipé d’une station d’accueil flexible, d’une connectivité Bluetooth et utilise un fil Aller et retour rapide Home Link pour s’attaquer aux passages étroits et permettre une tonte efficace.
| capacite de tonte | 3000m² |
| Niveau sonore | 58 dB(A) |
| Type de lame | 3 (Swing back) |
| Profondeur de coupe | 220 mm |
| Ajustement de coupe | Manuel – de 20 a 60 mm |
| Tyoe de batterie | Li-ion(21.6V) / 3.8Ah |
| Temps de tonte par charge | 80 min |
| Longueur x largeur x hauteur | 655 x 535 x 270 mm |
| Poids | 11.6kg |
| Cookie | Durée | Description |
|---|---|---|
| cookielawinfo-checkbox-analytics | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics". |
| cookielawinfo-checkbox-functional | 11 months | The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional". |
| cookielawinfo-checkbox-necessary | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary". |
| cookielawinfo-checkbox-others | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other. |
| cookielawinfo-checkbox-performance | 11 months | This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance". |
| viewed_cookie_policy | 11 months | The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data. |